ضرورت اعمال پیچ و رولپلاک نما

با رشد روزافزون ساختمان‌های مدرن که اکثرا چندطبقه و بلند هستند، معضلات جدیدی نیز به وجود آمده‌اند. نمای این ساختمان‌ها از مواد مختلفی چیده می‌شود. از سنگ‌های مختلف گرفته تا سرامیک و حتی شیشه. این موارد به وسیله چسب‌های مخصوص یا ملات سیمانی به بدنه اصلی ساختمان چسبانده می‌شوند.به مرور زمان این نما ممکن است دچار فرسودگی شود یا نیاز به تعمیر و نظافت داشته باشد. برای ساختمان‌های کم ارتفاع‌تر، انجام چنین اموری ساده است. اما درباره ساختمان‌های بلندتر این‌طور نیست. در این نوشتار قصد داریم درباره چگونگی رفع چنین مشکلاتی و همچنین ضرورت اعمال پیچ و رولپلاک نما در ساختمان‌های مرتفع بپردازیم.

پیچ و رولپلاک شرکت کار در ارتفاع دارکوب

عملیات‌های مختلفی در این نوع ساختمان‌ها انجام می‌شود که همه آنها مرهون کار در ارتفاع هستند. ما در مجموعه کار در ارتفاع دارکوب، مفتخریم با ایمنی کامل و بهترین متخصصان این زمینه آماده خدمت‌رسانی به شما باشیم. در ادامه با دلایل نیاز به پیچ و رولپلاک کردن نما و نحوه انجام آن صحبت خواهیم کرد.

حفظ زیبایی نما در عین ایمنی

گفتیم از مصالح مختلفی برای چینش نمای خانه‌ها استفاده می‌شود. این مصالح را نیز به وسیله ملات سیمانی و چسب‌های مخصوص متصل می‌کنند. با مرور زمان و قرار گرفتن نما در معرض باد و باران، ممکن است این اتصالات شل شوند.با شل شدن اتصال، امکان ریزش سنگ نما وجود دارد. این اتفاق بسیار خطرناک است چون امکان ایراد آسیب جانی و مالی به دیگران را در پی دارد. راهکار جلوگیری از بروز این اتفاق، پیچ و رولپلاک کردن نما است. عملیاتی که طی آن، سنگ‌های نما با پیچ و رولپلاک در جای خود محکم می‌شوند. و همچنین تدابیری جهت حفظ زیبایی نما نیز اندیشیده می‌شود.

نصب پیچ و رولپلاک درون سنگ!

در عملیات پیچ و رولپلاک کردن، سوراخی در محلی تنظیم‌شده در سنگ ایجاد می‌کنند. این حفره را از طریق دریل‌های مخصوص به وجود می‌آورند. این شکاف تا دل ملات سیمانی پیش می‌رود. سپس یک رولپلاک و پیچ را درون آن جای می‌دهند.به کمک ابزاری مثل چکش، پیچ و رولپلاک را با احتیاط به درون سنگ می‌کوبند، به این شکل پیچ با سنگ هم سطح می‌شود. در مرحله بعدی جهت حفظ زیبایی نما بتونه‌ای همرنگ سنگ موردنظر ساخته و روی محل پیچ می‌کشند.

آیا ساختمان ما هم نیاز به پیچ و رو‌پلاک دارد؟

در واقع اگر در نمای ساختمان خود از هر ماده‌ای روی سیمان ساده استفاده کرده‌اید به این عملیات نیاز خواهید داشت. بهتر است حین ساخت و ساز اولیه چاره کار را بیاندیشد اما بعدتر نیز امکان انجام این کار وجود دارد و نیازی به نگرانی نیست.بروز مشکل در نمای ساختمان، وابسته به عوامل متعدد اولیه و ثانویه است. به عنوان مثال از عوامل اولیه می‌شود، عدم توجه نماکار در ساخت نما و نداشتن تجربه را عنوان کرد، نتیجه این کار نمایی سست و ضعیف است. از عوامل ثانویه نیز می‌شود رطوبت و آفتاب را نام برد.رطوبت می‌تواند اتصال بین سنگ و سیمان بدنه اصلی را شل و سست کند، جنس سیمان با سنگ متفاوت است و رفتار هر یک در برابر رطوبت نیز چنین است. تغییر حجم ناموزون سنگ و سیمان در برخورد با رطوبت سبب می‌شود این دو ماده از هم جدا شوند و سنگ نما به پایین کشیده شده و بیفتد.تابش مستقیم و شدید نور خورشید نیز می‌تواند اثری مانند رطوبت داشته باشد. تابش آفتاب همچنین اگر بسیار طولانی باشد می‌تواند موجب ترک برداشتن سنگ و سقوط آن شود. این شکستگی و ترک ممکن است از طریق اجسام فیزیکی دیگر و آسیب‌هایی چون زلزله و نشست زمین نیز رخ دهند.

پیچ رولپلاک نما دارکوب

هر نمایی را می‌شود پیچ و رولپلاک کرد؟

مصالحی که معمولاً در ساخت نمای یک ساختمان به کار می‌روند یا از انواع سنگ‌ها هستند یا سرامیک و حتی شیشه. جنس و حالت فیزیکی هر یک از این مصالح با یکدیگر متفاوت است و هر کدام مقاومت متغیری دارند. این امر سبب شده تا عملیات پیچ و رولپلاک کردن در هر نوع نما، تفاوت‌هایی داشته باشد.از طرفی برخی نماها مانند نمای رومی، سنگ‌های باریک و ستون‌های زیادی در خود دارند که عملیات پیچ و رولپلاک در ارتفاع را برای آن‌ها کمی مشکل می‌کند. در مواجهه با این سنگ‌ها معمولاً از دریل‌های مناسب و مخصوصی بهره می‌برند. از طرفی برای سنگ‌هایی با طول زیاد نیز در فواصل مشخصی، پیچ را وارد سنگ می‌کنند و ممکن است یک سنگ چندین پیچ در خود داشته باشد.با توجه به موارد ذکرشده، خانه‌هایی در مناطق بسیار مرطوب یا بسیار خشک، بیشتر در معرض چنین آسیب‌هایی هستند اما سایر خانه‌ها نیز کاملاً از این مورد مصون نیستند. گروه کار در ارتفاع دارکوب با بهترین کارآزمودگان این زمینه در خدمت شما است. ما در پیچ و رول‌پلاک کردن نما، شستشوی، رنگ‌آمیزی و نقاشی نما، نورپردازی، پوشش درز انقطاع و غیره در خدمت‌رسانی به شما آماده هستیم.

ارتفاع زیاد؛ راحتی یا دردسر؟!

اگر ساختمان شما مرتفع است یا در یک برج زندگی می‌کنید، نیازی به نگرانی از موضوع فرسودگی نما نداشته باشید. البته به دلیل ارتفاع زیاد، سقوط سنگ از چنین نماهایی ممکن است آسیب بیشتری داشته باشد اما جای نگرانی نیست چون متخصصین مختلف چنین مشکلی را حل کرده‌اند.جهت انجام اموری چون پیچ و رولپلاک کردن، رنگ‌آمیزی نما، نقاشی و شستشوی نما و نورپردازی و کارهایی از این دست، افرادی وجود دارند به نام راپل کار. این افراد توسط تجهیزات مخصوص، در بلندی کار می‌کنند و خدمات اینچنینی ارائه می‌دهند. به هر روی نگران نباشید چون خدمات دسترسی با طناب پیچ و رولپلاک نما گروه دارکوب، اینجا است تا به شما کمک کند. با مجرب‌ترین نیرو‌ها و کارآزموده‌ترین متخصصان در این زمینه.

اول ایمنی؛ بعد کار

متخصصین ما در شرکت کار در ارتفاع دارکوب، بهترین خدمات مربوط به دسترسی با طناب را به شما ارائه خواهند داد. ما با چندین سال سابقه کار تخصصی و حرفه ای در این زمینه، آماده یاری‌رسانی به مشتریان محترم درباره فعالیت در ارتفاع و امور مربوط به آن هستیم.افرادی که راپل کار نام دارند یا در بلندی کار می‌کنند از تجهیزات مختلفی استفاده می‌کنند. تجهیزاتی مانند قلاب و طناب‌های اصلی و طناب دوم برای احتیاط. این افراد از طریق طناب روی نما می‌لغزند و در واقع در هوا شناور هستند. اما نیازی به نگرانی نیست چون تجهیزات این امر استانداردی مشخص دارند و برای این افراد نیز بیمه مخصوص در نظر گرفته می‌شود.

مهم است کسی که برای نورپردازی نما، شستشوی نما، درزبندی، ضدآب سازی، آب‌بندی نما و به‌خصوص پیچ و رولپلاک نما و مواردی اینچنینی فعالیت می‌کند:

 • دانش و تجربه کافی داشته باشد؛ دوره های بین المللی ایراتا را گذرانده باشد و حداقل سه سال در این زمینه فعالیت داشته باشد.
 • ابزار و تجهیزات استاندارد استفاده کند.
 • کار با ابزار و تجهیزات مربوطه را به‌خوبی بلد باشد.
 • جهت حفظ ایمنی حین کار در ارتفاع، نصب و ایمنی طناب را بخوبی چک کند.
 • بتواند بهترین هماهنگی را بین ابزار و بدن خود ایجاد کند و بیشترین کارایی را در ارتفاع داشته باشد.
 • توانایی کنترل ابزار کار و مصالح نما را داشته باشد. مواظب سقوط اشیا و سنگ نما باشد.
 • تا حد ممکن ایمنی را رعایت کرده و حفظ جان خود و دیگران را در اولویت قرار دهد.

توجه داشته باشید، اگر نیاز به تکنسین کار در ارتفاع دارید باید حتماً ایمنی کار را در اولویت قرار دهید. اگر به دنبال استخدام فردی مناسب برای این کار هستید، ما در گروه دارکوب صمیمانه آماده مشاوره و انجام پروژه های شما با بالاترین حد ایمنی و کیفیت هستیم.

شرکت کار در ارتفاع دارکوب-دسترسی با طناب

سایر فعالیت های کار در ارتفاع

همیشه هم نیاز نیست برای کارهای ظریف و سختی چون پیچ و رولپلاک کردن نما به متخصصین کار در ارتفاع مراجعه کنید. این نیاز جهت شستشو، درزبندی، نماشویی، رنگ‌آمیزی وغیره نیز به وجود می‌آید. اگر ساختمان بسیار مرتفعی دارید قطعاً می‌دانید نظافت و شستشوی آن چه‌قدر سخت است، این سختی در نظافت نمای بیرونی دوچندان می‌شود.در شرکت دسترسی با طناب دارکوب، افرادی هستند که برای انجام چنین فعالیت‌هایی در ارتفاع آموزش دیده‌اند. متخصصین ما جهت رفع و رجوع مشکلات ساختمان‌های شما آماده خدمت در ارتفاعات هستند. کافی است سری به سایت ما بزنید و پروژه موردنظر خود را با ما در میان بگذارید.کارهایی چون پوشش درز انقطاع نیز، حساسیت و ظرافت پیچ و رولپلاک کردن نما را دارند و انجام آنها نیازمند برخورداری از تخصص‌های دیگری است. درز انقطاع، فاصله‌ای است که بین دو ساختمان باقی می‌گذارند تا از اتصال آنها به یکدیگر جلوگیری شود.اگر دو ساختمان کاملاً به‌هم برخورد داشته باشند، امکان ایراد آسیب به ساختمان دوم در صورت وجود مشکل در ساختمان اول نیز وجود دارد. با پوشاندن این درز زیبایی نما حفظ شده و امکان ورود پرندگان و گربه نیز از بین می‌رود.

از خدمات راپل یا فعالیت در ارتفاع استفاده می‌کنیم چون:

 • برخی آسیب‌های ساختمانی ممکن است منجر به شکستگی و سقوط سنگ‌های نما شوند. جهت جلوگیری از این امر نماها را با پیچ و رولپلاک سفت می‌کنند.
 • در ساختمان‌های با ارتفاع زیاد، این کار توسط راپل کاران انجام می‌شود.
 • متخصصین فعالیت در ارتفاع همچنین کارهایی چون شست‌وشوی نما، نورپردازی، رنگ‌آمیزی، ضد‌آب کردن و غیره را نیز انجام می‌دهند.
 • افرادی که در نما ساختمان کار می‌کنند، تجربه کافی در این زمینه دارند.
 • آنها سال‌ها این کار را انجام داده‌اند.
 • با تجهیزات کار کرده‌اند و نحوه استفاده از آنها را به خوبی می‌دانند.
 • توانایی کنترل بدن خود را در ارتفاع دارند.
 • و همزمان می‌توانند مراقب ابزار کار و مصالح نما نیز باشند.

در انتها باید بگوییم، انجام خدمات کار در ارتفاع و دسترسی به طناب چه در محیط های شهری و چه صنعتی کار هرکسی نیست و تکنسین این امر، قطعاً توانایی‌های مخصوصی دارد و دوره های تخصصی و مخصوصی را گذرانده است. تمامی متخصصین کار در ارتفاع دارکوب دارای مدرک بین المللی ایراتا بوده و  همچنین تحت بیمه ی مسئولیت نیز قرار دارند و با تجربه و تعهد با کیفیت‌ترین کار را در نهایت به شما تحویل خواهند داد.

پست های پیشنهاد شده