شستشوی نمای ساختمان چگونه انجام می‌شود؟

امروزه معماری شهری و ساختمان‌سازی در کلان‌شهرها با وجود آسمان خراشها و ساختمان‌های بلند معنا پیدا می‌کند، از طرفی یکی از مهمترین فاکتورهای جلوه‌های زیبای بصری در این ساختمان‌ها تمیز بودن نمای آن است، این مسئله نه تنها باعث زیباتر دیده شدن فضای شهری خواهد بود بلکه از منظر ساکنین و کاربران ساختمان نیز افقی دیدنی را رقم می‌زند، حال سوال اینجاست که چگونه می‌توان این ساختمان‌های بلند را تمیز نگه داشت؟ در صورت نیاز به تعمیرات یا انجام خدماتی مثل شستشوی نما چه باید کرد؟ آیا تمیز کردن نما و پنجره‌های اینگونه ساختمان‌ها یک امر تخصصی است؟ برای انجام این خدمات با چه شرکت‌هایی باید تماس گرفت؟ در این مقاله سعی کرده‌ایم به پرسش‌هایی از این دست پاسخ دهیم.

شستشوی نما کار در ارتفاع دارکوب

تعریف و چگونگی شستشوی نمای ساختمان

در شهرهای بزرگ آلودگی هوا، گرد و غبار و آلودگی‌های ناشی از برف و باران و فضولات پرندگان به مرور زمان نمای ساختمان به ویژه شیشه‌ها و پنجره‌ها را دچار آلودگی و لک می‌کند و امری کاملا اجتناب‌ناپذیر است، در بسیاری از موارد به دلیل ارتفاع بلند و در دسترس نبودن بسیاری از زوایای نمای بیرونی انجام شستشوی نما کاری بس دشوار و خطرناک به نظر می‌رسد، در این صورت تنها راه دسترسی به نمای بیرونی استفاده از خدمات کار در ارتفاع و با استفاده از طناب صنعتی (راپل) می‌باشد که انجام این کار توسط نیروهای متخصص و خبره و در شرایط ایمنی امکان‏پذیر خواهد بود.

تمیز کردن نمای ساختمان با توجه به این که کیفیت منظره بیرونی را از دید ساکنان بهبود می‌بخشد و همچنین از زاویه خارجی نیز باعث زیباتر دیده شدن نمای بیرونی ساختمان می‌شود یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است، البته باید توجه داشت که وجود ساختمان‌هایی با نمای تمیز و درخشان به زیباسازی فضای شهری نیز کمک شایانی خواهد کرد.

از آنجایی که کار نماشویی در ساختمان‌های بلند بدون تجهیزات و امکانات ایمن و تخصصی امکان پذیر نیست، این فعالیت در زمره مشاغل و فعالیت های کاملا تخصصی قرار می‌گیرد و باید توسط افراد باتجربه و آگاه انجام شود. عملیات شستشوی نمای ساختمان که اصطلاحا “نماشویی” نامیده می‌شود با توجه به نوع و جنس نمای ساختمان به روش‌ها و متدهای گوناگونی صورت می‌گیرد که انتخاب این روش‌ها توسط کارشناسان ماهر صورت می‌پذیرد.

ساختمان‌هایی که دارای نماهایی از جنس کامپوزیت، سنگ و یا سیمان سفید هستند در گذر زمان و با توجه به آلودگی‌های معمول شهری و باران‌های فصلی و گاها اسیدی بسیار آلوده و تیره می‌گردد و نماشویی برای این دست ساختمان‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود، گروه کار در ارتفاع دارکوب، با پرسنلی دوره دیده و با تجربه با استفاده از بهترین و با کیفیت‌ترین مواد اولیه و استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات تخصصی شستشوی نما و حضور پرسنل حرفه ای و کاربلد در کنار ایمنی بالا و قیمتی مناسب بهترین گزینه برای زیباسازی نمای خارجی ساختمان‌های بلند است

چه زمانی نماشویی بنا ضروری است؟

این مسئله بستگی مستقیم با میزان آلودگی سطح نما دارد، همانطور که اشاره کردیم آلودگی‌های معمول در کلان‌شهرها، گردوغبار، باران و برف‌های فصلی و یا انجام ترمیم در نمای ساختمان‌هایی از جنس سنگ، با پیچ و رولپلاک و گردوغبار ناشی از آن و همچنین فضولات پرندگان و آلودگی‌هایی از این دست از جمله مواردی است که نیاز به شستشوی نما را ایجاد می‌کند.نباید فراموش کرد که از نظر بهداشت و سلامت نیز احتمال انتقال میکروب، باکتری و ورود آلودگی به ساختمان از طریق پنجره‌ها بسیار زیاد است، بنابراین لازم است که در دوره‌های منظم نماشویی ساختمان صورت گیرد. این امر نه تنها جلوه ساختمان را زیباتر خواهد کرد بلکه چهره خیابانی که در آن سکونت دارید را بهتر خواهد کرد. در نتیجه بیماری کمتری در حوالی ساختمان ایجاد خواهد شد و سلامت بیشتری برای ساکنین برقرار خواهد بود.

انواع روش‌های معمول نماشویی ساختمان

در پاسخ به این پرسش باید اشاره کنیم که با توجه به جنس نمای ساختمان، ارتفاع، محل قرارگیری و میزان آلودگی هر شرکت خدماتی کار در ارتفاع از شیوه‌های مخصوص به خود استفاده می‌کند، اما در حالت کلی به سه روش می‌توان این کار را انجام داد.

در روش اول که روش ایمن و محبوبی محسوب نمی‌شود، نماشویی با نصب داربست در نمای ساختمان و استفاده از موتورهای واتر جت برای شستشو توسط کارگران کار در ارتفاع صورت می‌گیرد، این روش با توجه به عدم ایمنی کافی برای کارگران خدماتی و همچنین هزینه نصب و جمع آوری داربست چندان مورد علاقه مشتریان نیست و تنها در برخی موارد خاص و برای ساختمان‌های نه چندان بلند مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نتیجه می‌توان گفت درخواست کمتری برای آن وجود دارد و به دست فراموشی سپرده شده است.

روش دوم انجام کار نماشویی با استفاده از تی‌های تلسکوپی است، این مدل نماشویی مخصوص نماهایی از جنس شیشه یا تمیز کردن پنجره‌ها و شیشه‌های ساختمان است، بنابراین می‌توان گفت این روش برای اکثر ساختمان‌ها با نماهای گوناگونی از جنس سنگ، سیمان و کامپوزیت روش مناسبی جهت شستشوی نما نخواهد بود ولی برای ساختمان‌های نما شیشه‌ای به بهترین شکل قابل اجرا خواهد بود.

سومین روش نماشویی که رایج‌‌ترین و ایمن‌ترین روش نیز محسوب می‌شود، شستشوی نمای ساختمان با طناب صنعتی یا راپل است. در این روش مدرن و ایمن، افراد متخصص با طناب‌های مخصوص بسیار مستحکم که بیشتر در کارهایی مثل صخره‌نوردی و غارنوردی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به صورت عمودی از ساختمان آویزان شده و با ابزارهای مخصوص نماشویی، با سرعت بیشتری نسبت به روش‌های دیگر اقدام به شستشوی نمای ساختمان می‌کنند، با توجه به عدم نیاز به داربست می‌توان گفت در این روش فضای کمتری در اطراف ساختمان اشغال شده و البته سطح ایمنی کار در این روش بسیار بالا خواهد بود. از طرفی در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی قابل توجهی صورت می‌گیرد.

شستشوی نما- شرکت کار در ارتفاع دارکوب

عوامل تاثیرگذار در قیمت‌گذاری نماشویی ساختمان

از آنجایی که کار نماشویی ساختمان یک فرآیند کاملا تخصصی است و نیاز به ابزار و مهارت‌های خاصی دارد و از طرفی افرادی که قادر به انجام این خدمات هستند نیروهای متخصص فعال در این زمینه محسوب می‌شوند، هزینه‌های این کار نسبت به اقدامات و میزان که خدماتی که ارائه می‌شود متفاوت خواهد بود و با توجه به خواسته مشتری تعرفه آن بعد از سفارش مشخص خواهد شد.عواملی که در تعیین نرخ شستشوی نمای ساختمان موثر هستند شامل: میزان آلودگی نمای، نوع مصالح به کار رفته در نما، نظر کارشناس مربوطه در بازدید از نمای ساختمان، متراژ قابل شستشو و میزان خدماتی است که در کنار نماشویی ارائه می‌گردد. برای مثال بسیاری از مشتریان بعد از انجام نماشویی اقدام به استفاده از خدمات تکنولوژی نانو می‌کنند که با استفاده از این تکنولوژی نمای ساختمان در مقابل آلودگی‌هایی مثل گردوغبار و یا لکه‌های ناشی از قطرات باران و صدماتی از این قبیل غیرقابل نفوذ می‌شود، استفاده از این خدمات در کنار نماشویی با توجه به هزینه مناسبی که دارد، نمای ساختمان را برای مدت طولانی‌تری تمیز و عاری از آلودگی نگه می‌دارد.

خدمات دیگر در کنار نماشویی ساختمان

در بسیاری از موارد در کنار نماشویی ساختمان خدمات دیگری نیز توسط شرکت‌های خدماتی کار در ارتفاع ارائه می‌شود که شامل موارد زیر است:

تعمیر نمای ساختمان ( پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان) به منظور جلوگیری از ریزش سنگ نما در ساختمان‌هایی با نمای سنگی، رنگ آمیزی نمای ساختمان، استفاده از تکنولوژی نانو و رزین که یکی از به‌روزترین شیوه‌های خدماتی جهت ایجاد قابلیت نفوذناپذیری نمای ساختمان در مقابل آلودگی و رطوبت و گردو غبارمحسوب می‌شود، آب‌بندی نمای ساختمان و شیشه‌های پنجره، درزگیری نمای ساختمان و تعمیر ترک‌های ایجاد شده در نما به ویژه در ساختمان‌هایی با نمای سیمان، نورپردازی نمای ساختمان و یا تعویض لامپ‌های سوخته در صورتی که نمای ساختما سابقا سیستم نورپردازی داشته باشد.با توجه به گستردگی خدمات ارائه شده توسط شرکت کار در ارتفاع دارکوب، هزینه هرکدام از خدمات نام برده شده با توجه به نظر کارشناس گروه که در بازدید از ساختمان آن را تخمین می‌زند، متفاوت بوده و بعد از نظر کارشناسی به مشتری اعلام می‌گردد.البته باید توجه داشت که عوامل دیگری چون روش شستشو (که متناسب با وضعیت نمای ساختمان و شرایط آن تعیین می‌گردد) مواد شوینده که با توجه به شیوه شستشو مورد استفاده قرار می‌گیرد و سایر خدمات جانبی قیمت‌گذاری نهایی خدمات مشخص خواهد شد.

شرکت کار در ارتفاع دارکوب برای نماشویی در ساختمان‌هایی با متراژ بالای نما  از دستگاه‌های ویژه‌ای استفاده می‌کند که کار را به شکلی تخصص‌تر و با نتیجه‌ای بهتر ارائه می‌کند، این دستگاه‌ها شامل دستگاه تک فاز صنعتی با قدرت 150 بار و دستگاه سه فاز صنعتی با قدرت 350 بار می‌شود که بهترین خروجی کار را برای شما به ارمغان می‌آورد.

چرا شرکت کار در ارتفاع دارکوب را انتخاب کنم

یکی از دلایلی که ما را از سایر رقبا در زمینه کار در ارتفاع متمایز می‌کند، استفاده از پرسنل کاملا با تجربه، متخصص و حرفه‌ای است که سبب می‌شود کار با کیفیت بالا، در مدت زمان کم‌تر و با هزینه‌ای بسیار کمتر از سایر فعالان این عرصه به سرانجام برسد. تجهیزات پیشرفته و مسئولیت پذیری، سرعت عمل و دقت بالا نیز از دیگر مزایای استفاده از خدمات شرکت دارکوب است.خدمات گسترده این گروه بدون نیاز به داربست و با تجهیزات تخصصی و در شرایطی ایمن و کاملا بدون ایجاد مزاحمت برای کاربران ارائه می‌شود و روش‌های اصولی اتخاذ شده جهت ارائه خدمات، کیفیت کار پرسنل دارکوب را تضمین می‌کند.

پست های پیشنهاد شده